Oferta

POZNAJEMY MIASTA HANZEATYCKIE- LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, FINLANDIA -wycieczka objazdowa

Szawle Bałtyk Litwa
Transport:Autokar, Inny
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel, Pensjonat, Inne
Wyposażenie:
  • Brak
Symbol oferty:31/1819
Pobierz ofertę:pdf word Touroperator:musisz się zalogować
Cena podstawowa:
Katowice, osoba, ubezpieczenie KL i NNW, obowiązkowa opłata za Fundusz Gwarancyjny, Promocja do 30.12 

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Świadczenia: 7 noclegów hotelach i pensjonatach **/*** (pokoje 2os z łazienkami), wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji, opieka pilota, przewodnicy w Wilnie, Rydze i Tallinie, transport (dla małych grup bus 20os lub autokar 25-30os bez toalety), ubezpieczenie KL i NNW. Doliczono obowiązkowo płatną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10zł/osobę. UWAGI: 1. Wymagana minimalna ilość uczestników to 40 osób. W przypadku mniejszej ilości osób - odwołanie imprezy lub możliwa weryfikaca ceny. Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy. 2. Transfery antenowe realizujemy przy min.6 osobach z: Wrocławia - dopłata 80zł, Opola - 50zł. 3. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. 4. Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i rezerwatów płatne oddzielnie ok.20 Euro/os, wycieczka promowa do Helsinek ok. 55 Euro, wycieczka na Mierzeję Kurońską ok.10 Euro/os. 5. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3osobowego. Zakwaterowanie w pok.1os za dopłatą ok. 360zł (tylko na zamówienie).

RAMOWY PROGRAM

POZNAJEMY MIASTA HANZEATYCKIE - LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, FINLANDIA - Wycieczka objazdowa

Ramowy program:

1dzień- Wyjazd z Katowic godz.6.00. Przejazd przez Częstochowę, Warszawę. Pod wieczór przyjazd do Wilna. Spacer po starówce: Ostra Brama, kościół. Piotra i Pawła, Uniwersytet Stefana Batorego. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

2dzień- Dokończenie zwiedzania Wilna: Katedra, kościół. św. Anny, cmentarz na Rossie. Kierujemy się na północ. Na Łotwie postoje w: Bausce (renesansowy zamek), Rundale (największy kompleks pałacowy na Łotwie), Jelgavie (Pałac Książąt Kurlandzkich - ostatnia siedziba Wielkiego Mistrza Kawalerów Mieczowych, krypta z sarkofagami mistrzów). Obiadokolacja i nocleg w Rydze.

3dzień- Zwiedzanie Rygi - stolicy Łotwy. Na starówce: kamieniczki Trzech Braci, Dom Kotów, gildie kupieckie, fortyfikacje miejskie z basztami Prochową i Szwedzką, Zamek Ryski, Katedra, kościoły św.Jakuba i św.Piotra (panorama miasta z jego strzelistej wieży). Po południu przejazd do Parnawy (najbardziej znanego estońskiego kurortu). Spacer po starym mieście z malowniczymi kamieniczkami, cerkwią św.Katarzyny, Czerwoną Wieżą... Obiadokolacja i nocleg w Tallinie.

4dzień- Fakultatywna wycieczka promowa do Helsinek - stolicy Finlandii (płatna dodatkowo ok. 55 EUR). Odwiedzenie Placu Senackiego z Katedrą Luterańską, gmachem Senatu, soboru Uspieńskiego, Gmachu Finlandii, skalnego kościoła Temppelliaukio. Rejs do położonej na wyspach twierdzy Suomenlinna. Wieczorem powrót promem do Tallina. Niezainteresowani wycieczką - samodzielne poznawanie stolicy Estonii.

5dzień- Całodniowe zwiedzanie Tallina - zwanego "Florencją Północy": Górne Miasto z Zamkiem Toompea i wysmukłą Wieżą Hermana, Rynek ze średniowieczną zabudową i Ratuszem z XIV w., cerkiew św.Mikołaja, kościoły św.Olafa i św.Ducha z XIVw., Katedra Luterańska, baszta Gruba Margarita z Muzeum Morskim, system fortyfikacji miejskich wraz ze średniowieczną wieżą "Kiek in de Kok". Kolejny nocleg w Tallinie.

6dzień- Wcześnie rano opuszczamy Tallin. Jedziemy na Litwę. Wejście na Górę Krzyży z dziesiątkami tysięcy krzyży wotywnych. Postój przy pięknym kompleksie pałacowym książąt Ogińskich w Płungianach oraz w Kretindze przy pałacu Tyszkiewiczów i Klasztorze Franciszkanów (fundacja Chodkiewiczów). Pod wieczór dotrzemy do Pałągi - najmodniejszego nadmorskiego kurortu Litwy. Spacer po bulwarze nadmorskim i słynnym molo. Obiadokolacja i nocleg.

7dzień- Rano odwiedzimy legendarną Górę Biruty, grotę z cudowną figurką NMP, Muzeum Bursztynu w dawnym Pałacu Tyszkiewiczów. Przejazd do Kłajpedy - najważniejszego portu Litwy. Przeprawa na mierzeję Kurońską. Obejrzymy tu twierdzę Memelburg strzegącą wejścia do portu z Muzeum Morskim i Delfinarium. Przejazd do Nidy. Spacer po ruchomych, olbrzymich wydmach, obejrzenie domu Tomasza Mana, oryginalnej kirchy i niezwykłego cmentarza. Wejście na Górę Czarownic z niezwykłą galerią rzeźb wzorowanych na postaciach z baśni litewskich. Powrót do Kłajpedy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8dzień- Dokończenie zwiedzania Kłajpedy: zabudowa starówki, port, żaglowiec. Malowniczy przejazd wzdłuż Niemna z postojami pod Giełgudowem, gdzie w zakolach rzeki znajdują się dwa zamki: Poniemuń (Giełgudów, teren parku krajobrazowego) i Raudań. Po przybyciu do Kowna spacer po starówce: ratusz, Dom Perkuna, szkoła, w której uczył Mickiewicz, zamek kowieński, katedra św. Piotra i Pawła. Jeśli czas pozwoli odwiedzenie pięknego zespołu klasztornego w Pożajściu. Przejazd do Polski: Warszawa ok.20.30, Katowice po północy.


Świadczenia: 7 noclegów w hotelach **/*** (pok. 2os z łazienkami), wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji, opieka pilota, przewodnicy w Wilnie, Rydze i Tallinie, transport autokarem z klimatyzacją (dla małych grup bus 20os. lub autokar 25-30os. bez toalety), ubezpieczenie KL i NNW.

WAŻNE: Obowiązkowo płatna składka w wysokości 10zł/osobę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

UWAGI:
1. Minimalna wymagana ilość uczestników to 25 osób.
W przypadku nie zebrania się tej liczby na 14 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny - grupa 15os. (bus 20os) - 1990zł.
Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 14 dni do rozpoczęcia imprezy.
2. Transfery antenowe realizujemy przy min.6 osobach z: Wrocławia - dopłata 80zł, Krakowa, Opola - 50zł.
3. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
4. Bilety wstępów do obiektów i rezerwatów płatne oddzielnie ok. 50 Eur/os, wycieczka do Helsinek ok. 55 Eur/os.
5. Osoby podróżujące samotnie w miarę możności dokwaterowywane są do pok.2- lub 3osobowego. W przeciwnym wypadku dopłata do pok.1os za dopłatą ok. 360zł.
6. Dla grup zorganizowanych 10-15% rabatu (w zależności od liczebności grupy).

PROMOCJA

Promocja WCZEŚNIEJ = TANIEJ

Rezerwując do 30.12.2017 otrzymasz:
- 180zł zniżki przy wpłacie zaliczki


Uwaga: Ilość miejsc w promocji ograniczona.

TERINY I CENA


TERMINY:
09.06-16.06.2018
08.09-15.09.2018

CENA: 1 795zł


Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
CzęstochowaMc Donald's przy stacji benzynowej06:30
KatowicePl. Andrzeja (tył dworca PKP)05.00
Warszawamiejsce zbiórki do potwierdzenia09:30

Atrakcje

WILNO, BAUSKA, RUNDALE, JELGAVA, RYGA, PARNAWA, TALLIN, HELSINKI, SUOMENLINNA, GÓRA KRZYŻY, PŁUNGIANY, KRETINGA, PAŁĄGA, KŁAJPEDA, NIDA, RAUDANY, PONIEMUŃ, KOWNO, POŻAJŚCIE

Tym razem zaprezentujemy Wam bogate hanzatyckie miasta na wybrzeżu Bałtyku. Przekonacie się, że pamiątki dawnej świetności zachowały się tu doskonale, a handlowa, kulturalna i gospodarcza tradycja kontynuowana jest w nich do dnia dzisiejszego stanowiąc o obecnym ich dobrobycie.
Zachwyci Was różnorodność form architektonicznych Tallina, średniowieczna starówka Rygi, spokój małych nadmorskich miasteczek.
Dla chętnych promowa wycieczka do Helsinek - stolicy Finlandii będącej przedsmakiem Skandynawii.

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2018-06-09 - 2018-06-16   (Sobota - Sobota) 8 1625 PLN sprawdź miejsca
2018-09-08 - 2018-09-15   (Sobota - Sobota) 8 1625 PLN sprawdź miejsca
Powiększ mapę